Tübider Bilişim Sektörü Derneği

TÜBİDER Üyeleri TÜRKSAT Envanterinde

Tübider tarafından 30 Mart 2010 tarihinde yayınlandı.

Türksat 2008  yılında çıkarılan bir kanunla e-devlet projelerinde daha etkin bir kurum haline gelmesin ardından,  devletin diğer kurumlarına ait yazılım ve donanım projelerinde, projelendirmeyi de kendisi  yaparak, ihale ile veya ihalesiz bilişim şirketlerine çeşitli işler verebilmektedir.

Yazılım geliştiren üyelerimizin bu projelerden faydalanmasını sağlamak amacı ile TÜRKSAT ile yapılan görüşmelerde TÜRKSAT’ın elinde mevcut projeler olduğunu ve kurumun mevcut ve gelecek projeleri ile ilgili  yazılım ve donanım konusunda çözüm üretebilecek şirketlere ihtiyaç duyduğu anlaşılmıştır.

Bu nedenle TÜBİDER Yönetim Kurulu’muz almış olduğu bir karar ile isteyen TÜBİDER firmalarının TÜRKSAT anvanterinde yer alması için bir çalışma başlatarak üyelerine bu konuda duyuru yapmış, bu konuda çalışma yapabilecek üyelerin bir form doldurarak dernek merkezine ulaştırması istenmişti.

Bu çalışma tamamlanarak TÜBİDER Yönetim Kurulu üyelerimiz ve yazılım üreticisi üyelerimizden oluşan 15 kişilik bir heyet ile TÜRKSAT Genel Müdürlüğü’ne bir ziyaret gerçekleştirilerek üyelerimizin TÜRKSAT envanterinde yer alması için doldurduğu formlar TÜRKSAT’a sunulmuştur.

Be Sociable, Share!

You must be logged in to post a comment.