Tübider Bilişim Sektörü Derneği

Kocaeli Şubesi – KKP ve Danışmanlık Eğitimi

Tübider tarafından 17 Ağustos 2009 tarihinde yayınlandı.

Kocaeli Şubemiz ve Milenyum Bilgisayar tarafından ortaklaşa düzenlenen ve bilişim sektöründe bir ilk olan ERP/KKP eğitimi kurumsal danışmanlık eğitimi Kocaeli’nde gerçekleşti.

15-16 Ağustos 2009 tarihlerinde Sekapark Otel’de düzenlenen Kurumsal Kaynak Planlaması (KKP/ERP) eğitimi Milenyum Danışmanlık tarafından verildi. Eğitime Kocaeli’nde faaliyet gösteren bilgisayar firmaları ve üniversite öğrencileri katıldı. Kaynak planlama sürecinde, organizasyonun yapısından, stoklardan maliyetlere kadar dikkat edilmesi gereken noktaların paylaşıldığı eğitimin sonunda, eğitme iştirak eden bilişim firmalarına katılım belgesi belgeleri verildi.

Kurumsal Kaynak Planlaması, firmaların işgücü, stok, teçhizat, zaman ve para kaynaklarının koordine edilerek, olası adımlar ile firmaların bu tür kaynaklarını yürütmesi olarak tanımlanıyor. Bilişim firmaları, sanayiden hizmete kadar çeşitli sektörlerdeki firmaların bu ihtiyaçlarını bir danışman bakışı ile organize etmektedir. Mali ve teknik bakış açılarının ortak hareketi firmaların çözümlerini kolaylaştırmakta, karar alma sürecini hızlandırmaktadır.

Kocaeli’deki bilişim firmalarının, hizmet verdikleri firmalara bu konularda danışmanlık yapabilmesi için de  düzenlenen eğitim, sisteme dahil olacak yeni teknolojilerin nasıl uygulanması gerektiği ve kurumsal kaynak planlamasının uygulama alanları konularında katılımcıların eksikliklerini giderdi.

  

TÜBİDER Kocaeli Şube Yönetim Kurulu Başkanı’mız Murat Kolaylı, firmaların bilişim ihtiyaçlarının yerelden sağlanması noktasında Kocaeli’nde faaliyet gösteren  bilişimciler ile ortak hareket ederek eğitim ve tanıtım faaliyetlerine devam edeceklerini ifade etti.

Be Sociable, Share!

You must be logged in to post a comment.