Tübider Bilişim Sektörü Derneği

Kayseri ve Konya’da Tübider Akademi’den Ücretsiz Eğitimler

Tübider tarafından 28 Mayıs 2019 tarihinde yayınlandı.

“Türkiye’nin kurtuluşu bilişimde, Türkiye’deki bilişimin geleceği Anadolu firmalarının atağındadır.” şiarı ile yola çıkan Tübider Akademi Anadolu’nun pek çok şehrinde Tübider 20 Faaliyetleri kapsamasında bilişim firmalarına ücretsiz eğitimler düzenliyor. BT Şirketler Gurubu organizasyonu BT Vizyon toplantıları işbirliği ile düzenlenen bu eğitimlerdeki amaç bilişim bayi kanalına sektörde yenilikçi iş modelleri göstermektir.

BTvizyon Anadolu Toplantıları, İç Anadolu’nun iş hacmi ile bölgenin öncü şehirlerinden Kayseri ve Konya’daydı 13 Haziran Perşembe günü Kayseri’de ve 20 Haziran da Konya’da gerçekleşen etkinlikler her zaman olduğu gibi güvenlikten yapay zekaya, finansal çözümlerden yeni nesil ağ teknolojilerine kadar pek çok ana başlıkta konuşmalara sahne oldu.

BTVizyon sunumların ardından TÜBİDER Akademi tarafından iki saat süren bir güvenlik network eğitimi verildi. Eğitimin ardından TÜBİDER Akademi Eğitmenleri Serkan Kekik ve Uğur Dilek katılımcıların sorularını yanıtladı.

İlk durağı Kayseri olarak belirleyen TÜBİDER Akademi, birçok bilişim firmasının katılımıyla, güvenlik kamera networklerinin yapısal kablolama fiber/bakır olmak üzere uygulamalı eğitimini tamamladı. Ayrıca sistemde kullanılan endüstriyel switch ve omurga switch teknolojilerinden bahsedilerek, kullanılacak güvenlik kameralar, kayıt cihazları ve yedekleme üniteleri hakkında da geniş bir eğitim verildi. Kayseri arkasında aynı eğitimler Konya’da da tekrarlandı.

İlginin çok yüksek olduğu bu eğitimlerin, tüm Anadolu’da devam edeceğini belirten TÜBİDER Akademi Eğitim Komisyonu Sorumlusu ve Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Kabil, katılımcılara sertifikalarını verirken, bilişim sektörü firmalarının vermiş olduğu hizmetlerin, sertifikalı ve donanımlı teknik elemanlar tarafından verilmesi gerektiğini vurguladı. Pınar Kabil, bu kapsamda TÜBİDER olarak sektörde sertifikalı eleman istihdam zorunluluğu konusunda çeşitli çalışmalar yürütüleceğinin bilgisini de paylaştı.

Tübider Akademi Güvenlik ve Network Eğitimleri

Notlar:

  • Tübider Akademi eğitimlerini tamamlayanlara Tübider imzalı sertifika verilmektedir.
  • Eğitimlere ücretsiz katılım için ONLINE KAYIT gereklidir. KAYIT:  akademi@tubider.org.tr

 

Be Sociable, Share!