Tübider Bilişim Sektörü Derneği

Tübider 20. Yıl Kutlama Etkinliği “Sektör Konuşuyor” mottosu ile gerçekleşti.

Tübider tarafından 27 Şubat 2020 tarihinde yayınlandı.

Tübider 20. Yıl Kutlama Etkinliği “Sektör Konuşuyor” mottosu ile gerçekleşti.

Tübider Bilişim Sektörü Derneği, 20.02.2020 tarihinde 20. Yılını Kutladı. Bu etkinlik çerçevesinde bilişim sektörünün güncel gelişmelerinin konuşulduğu, sorunlarını sektör oyuncuları ile birlikte istişare edildiği bir seri panel ve akşam gala yemeği düzenlendi.

Wyndham Grand – Levent otelde, Tübider Yönetim Kurulunun yoğun gayreti ile 40’ın üzerinde destekleyen kuruluş ve 200 civarında katılımcı ile son derece başarılı bir etkinlik gerçekleştirildi.

Sunumunu Tübider Yönetim Kurulu üyesi Pınar Kabil’in üstlendiği toplantıda ilk olarak Tübider Bilişim Sektörü Derneği Başkanı Rüştü Arseven ve Tübifed – Bilişim Sektörü Dernekleri federasyonu Başkanı Şenol Anlaş sektöre ve sektördeki birlikteliğe ait konuşmalar yaptılar.

Tübider Başkanı Rüştü Arseven

Tübifed Başkanı Şenol Anlaş

Halen devam eden Tübider Akademi, Dijital Dönüşüm Endeksi Anketi ve Tübider Bilişim Sektörü Meslekler ve Ücretler Araştırması projelerinin de yer aldığı faaliyetlerimizin paylaşıldığı bu özel günde, sektör temsilcisi bilişim firmalarımızın görüş ve önerileri dinlendi.

Başkanların konuşmalarından sonra IDC Türkiye Baş Analist Eren Eser “Geçmişten Bugüne Türkiye BT Pazarının Görünümü ve Gelecek Öngörüleri” başlıklı sunumu ile dinleyicilere sektör hakkında geniş bir bakış açısı sağladı.

Bütün gün süren etkinlikte daha sonra Bayiler, Distribütörler ve Markalar üç ayrı panelde dinlenerek hem satış kanalları arasındaki ilişkiler hem de sektörün güncel sorunları ve çözümleri hep birlikte değerlendirildi.

İlk panel “Bayi/Sistem Entegratörü” panelinde konuşmacılar Fatma Düz (ADK), Ali Hacınoğmanoğlu (Piramit), Erkin Fındık (Ulukom) ve Mustafa Katgın (Dosbil) Modaratör Füsün Nebil (Turkinternet.com) yönetiminde sektörün bayi kanalı sorunlarını ortaya koydular.

İkinci Panelde ise Tübider eski dönem başkanlarından Bülent Vural (Barem), Kerem Günay (Arena), Mürsel Özçelik (Penta) ve Serkan Kekik (Artsistem) Modaratör Kerem Özdemir (Fortune) yönetiminde özellikle ilk paneldeki soru ve sorunlara kendi açıklık getirmeye çalışarak  kendi pencerelerinden sorunlara nasıl baktıklarını ve ayrıca kendi yaşadıkları gerçekleri anlattılar.

BTHaber grubundan Murat Göçe yönetiminde üçüncü panelde ise Didem Duru (Cisco), Adil Ablet (Hikvision), Murat Apohan (Berqnet Firewall) ve Emre Hantaloğlu (Lenovo) öncelikle sektör ve yeni nesiller için inovatif eğitim faaliyetlerinden bahsettiler. Daha sonra özellikle salondan sorulan sorulara cevap vermeye çalışarak sektör sorunlarına kendi bakış açılarını ortaya koydular.

Tübider 20. Yıl toplantısı bu panellerinde ortaya çıkacak fikir ve önerileri, toplantı sonrası yazılı hale getirip, Tübider 20.Yıl raporu olarak  yayınlamayı ve geleceğimize bir ışık tutmayı hedeflemektedir.

Toplantının son bölümünde Yönetim Kurulu üyesi Niyazi Saral Tübider’in 2012 yılından beri yaptığı Bilişim Meslekleri ve Ücretler araştırmasını sundu.

Geçmiş dönemlerde görev almış tüm Tübider eski başkanlarına verilen plaketlerin ardından, gala yemeğine geçilmiştir.

Toplantı video çekimlerini 3 bölüm halinde YouTube WyseTV kanallarından izleyebilirsiniz.

 

[gm album=6 module=photomania]

Be Sociable, Share!