Tübider Bilişim Sektörü Derneği

KOSGEB Destek Programları Tanıtım Toplantısı

Tübider tarafından 17 Ağustos 2010 tarihinde yayınlandı.

KOSGEB’in yeni vizyonu ve destek programlarının açıklanması ve KOBİ tanımının değişmesi ile KOSGEB desteklerinden yararlanma konusunda bilişim sektörünün geçmişte yaşamış olduğu sıkıntılar ortadan kalkmasının üzerine başta üyelerimiz olmak üzere sektörümüzde ürün ve hizmet üreten tüm firmaların bu desteklerden daha etkin yararlanabilmesi için bir toplantı düzenledik.

TOBB Plaza konferans salonunda yapılan toplantıya birçoğu TÜBİDER üyesi olan 60 firma temsilcisi katıldı. Toplantımızda katılımcılar KOSGEB destekleri konusunda KOSGEB Boğaziçi Hizmet Merkezi Müdürü Dr. Serhat ÖZTÜRK’ten birinci elden bilgi olanağı buldular.

Büyük bölümü soru-cevap şeklinde geçen toplantı planlananın aksine saat 17:15’e kadar sürdü. KOSGEB Boğaziçi Hizmet Merkezi Müdürü Dr. Serhat ÖZTÜRK desteklerin geçmişte olduğu gibi ürüne bazlı olmadığını, proje bazlı olduğunu belirterek yazılım ürünlerinin proje içerisinde desteklenebileceğinin üzerinde durdu. Proje bazlı desteklerin dışında olan herhangi bir proje gerektirmeyen hazır destek paketleri ve girişimci desteği katılımcılardan ilgi gördü.

 

Be Sociable, Share!

You must be logged in to post a comment.