Tübider Bilişim Sektörü Derneği

Dijital Dönüşüm Endeksiniz Kaç?

Tübider tarafından 17 Aralık 2019 tarihinde yayınlandı.

İşletmelerin, günümüze yani dijital zamana ayak uydurabilmesi için teknolojiyi benimseyip tüm süreçlerinde kullanmalarına dijital dönüşüm diyoruz.

Dijital Dönüşüm şirketlerin, markaların ve yapıların dijital çağa ayak uydurmak için dijital donanım ve yazılımları, sosyal ve mobil yeni teknolojileri kullanarak organizasyonel yapılarından başlayarak müşterilere ve ekosisteme değer katacak, iş süreçlerini geliştirecek ve tüm şirketin yetkinliklerini artıracak yeni iş yapış ve yeni düşünüş şekillerine geçiş sürecidir.

Dijital dönüşümün kuralları 5 temel unsur etrafında şekillenmektedir

    • Dijital çağa ayak uydurabilen donanım ve yazılım altyapısı
    • Müşteri Talepleri ve Kitlesel Özelleştirme
    • Verinin Değeri ve Yeni İş Modelleri
    • Kaynak Kısıtları ve Sürdürülebilirlik
    • Yatırıma ve Nitelikli İş gücüne Geçiş

Dolayısıyla günümüzde Dijital Dönüşüm süreci her firma için kaçınılmaz hale gelmiştir. Dijital Dönüşüm çalışmalarınızın verimliliği açısından donanım ve yazılım alt yapınız çok fazla önem arz etmektedir. Firmanızın mevcut durumu hakkında fikir vermek ve çalışmalarınıza katkıda bulunmak hedefiyle sizleri bu değerlendirmeye davet ediyoruz.

Soruların çok seçenekli olmasının nedeni alternatif çözümler hakkında farkındalık yaratmak amacıyladır. Bu platform sayesinde, şirketinizin dijital dönüşüm endekslerinizi tespit etme imkanı bulabileceksiniz ve çalışmalarınıza nereden başlayacağınızı ve alternatif teknik altyapı çözümlerini görebileceksiniz. Anketimiz 4 sayfa ve 29 sorudan oluşmaktadır. Soruların bir kısmı teknik altyapınıza yönelik olduğundan, anketi firmanızın bilişim altyapısına hakim kişi ile birlikte yanıtlamanızı önemle rica ederiz.

Ankette firmanız ve yetkilileri hakkında hiçbir kişisel bilgi talep edilmemektedir. Dolayısı ile yapacağınız anketi ve sonuçlarını sadece siz değerlendirebilirsiniz. Anket sorularında kullanılan cevap alternatifleri, daha önceden dijital dönüşümde yol almış firmalara sorulan sorular ve verilen cevaplar baz alarak yapay zeka ile ağırlıklandırılmıştır. Çeşitli alanlardaki endeksleriniz bu akıllı algoritmalar ile hesaplanmaktadır.

Anketi katkı sağlayacağını düşündüğünüz tüm dostlarınızla paylaşabilirsiniz.

Anket Linki için Tıklayınız!

Tübider Bilişim Sektörü Derneği

Dijital Dönüşüm Komisyonu

Be Sociable, Share!