Tübider Bilişim Sektörü Derneği

CompTIA ve TÜBİDER VOC Test Merkezi İşbirliği Toplantısı

Tübider tarafından 21 Haziran 2012 tarihinde yayınlandı.

Dünyanın önde gelen BT sektörü sertifika sağlayıcısı CompTIA vakfı üst düzey yöneticileri 29 Haziran Cuma günü Saat 10:00’da TÜBİDER VOC Test Merkezinde Bilişim Eğitimi veren kurumlar ve BT basını temsilcileri ile görüşme yapmıştır.

Toplantıda CompTIA’nın Tübider ve/veya Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile işbirliği, eğitim kurumlarının programlarının MYK tarafından akredite olması ve bilişim sektörüne Mesleki Yeterlilik Belgesi ile sağlanan teşvikler tartışılmıştır.

TÜBİDER’in bilişim sektörü mesleklerinde test ve sertifikasyonu sağlayan bir kurum olmasını sağlayacak Mesleki Bilgi ve Beceri Sınav ve Belgelendirme Merkezleri (VOC Test Merkezleri) projesi detayları da toplantıda anlatılmıştır.

 

comptia2.png

CompTIA nedir?

CompTIA, global bilgi teknolojisi (IT) vakfıdır. CompTIA dünyanın en büyük tarafsız bilişim sektörü sertifikasyonları sağlayıcısıdır. CompTIA sertifikasyonları, lider teknoloji firmaları ve örgütlerinin desteği ile geliştirilmiş ve dünyanın her yerinden alanında uzman kişiler tarafından onaylanmıştır.
CompTIA, eğitim programları, piyasa araştırmaları, ağ olayları, profesyonel sertifikasyonları ve kamu düzeni savunması ile endüstri büyümesinde ilerleme sağlamak için tahsis edilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen www.comptia.org adresini ziyaret ediniz.

CompTIA A+ sertifikasyonu bugünün bilgisayar destek uzmanları tarafından ihtiyaç duyulan en son becerileri onaylar. 2 sınava ayrılır, CompTIA A+ Temelleri giriş düzeyindeki IT uzmanının sahip olması gereken yeteneği ölçer. Tüm giriş düzeyindeki IT uzmanlarının gereksinim duyduğu komünikasyon becerileri ve profesyonellikte olduğu gibi, ağ oluşturma ve güvenlik, bilgisayar teknolojisi temelleri için test yapar.2. sınav CompTIA A+ Pratik Uygulamadır, CompTIA A+ Temellerinde tanımlanan bilgi ve becerilerin bir uzantısıdır ve problemlerin çözümü için uygulanması gereken araçlar ve sorun giderme senaryoları üzerinde daha fazla odaklanan “pratik” oryantasyona sahiptir.

 

todd-thibodeaux_thumb.png

Todd Thibodeaux
President and Chief Executive Officer

 

terry-erdle_thumb.png

Terry Erdle
Executive Vice President, Skills Certification

Detaylı bilgi için www.voctest.org adresini ziyaret ediniz.

Be Sociable, Share!

You must be logged in to post a comment.