Bilişim Sektöründe Kim Ne Kadar Maaş Alır?

Bilişim Sektörü Ücretler Araştırması 2019-2020

2013 yılından beri yaptığımız Bilişim Teknolojileri Ücret Araştırmasını 2019 yılında tekrarlıyoruz. Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektörünün, ülke ekonomisinin büyümesinde, istihdamın ve dünya pazarlarındaki rekabet gücünün artmasında kaldıraç görevi gördüğü ve Türkiye için stratejik sektör olarak konumlandırılması gerektiği dillendirildikçe bilişim kariyerlerinin cazibesi daha da öne çıkmaktadır.

Amacımız Türkiye’nin her köşesinde, yüzlerce üniversitemizde bilişim-elektronik-robotik-biomedikal alanlarında halen okuyan birçok öğrencinin, mezun olduğunda iş ararken karşılaşacağı zorluklara bir nebze olsun yardımcı olmaktır. Bu araştırma ile gençlere bilişim mesleklerini, mesleki sorumluluklarını, gereken eğitim ve becerilerini irdeliyor olacağız.

Anketimize katıldığınız için teşekkür ederiz.

Dikkat!

Bu araştırmada tarafınıza sorulacak sorular ile mesleğinize ait tahmini ortalama ücretleri belirlerken cevaplarınız doğrultusunda yapay zeka teknikleri ile o mesleğe ait argümanlar yeniden değerlendirilerek ücret tahmininde daha doğru bir yaklaşım hedeflenmektedir. Bu sebeple lütfen anlamsız veriler girmeyiniz.

Öncelikle bilişim alanına ait aşağıdaki alt meslek gruplarından birini seçin.

Donanım Meslekleri

Donanım Teknisyeni
Network Yöneticisi
Sistem Yöneticisi

 

 

 

 

 

Yazılım Meslekleri

Web Tasarımcı
Yazılım Geliştirici

 

 

 

 

 

Hizmetler ve Eğitim

Bilişim Satış/Yönetim
Bilişim Eğitim
Bilişim Danışmanı